Lenovo ideapad 310-15ISK Laptop AC Adapter Charger - Laptop Spares
Sold Out
  • SKU: I91-R
  • Availability: Out of stock
Lenovo ideapad 310-15ISK Laptop AC Adapter Charger
Rs:2,499.00
Shipping calculated at checkout.
DESCRIPTION
Specifications
Condition: New
Power: 65W
Output Voltage: 20V
Output Current: 3.25A
Input Voltage Range: 100-240V 50-60Hz 1.5A
DC Pin Size: 4.0mm X 1.7mm
DC Cable Length: 1.2m
Mains Power Cable: No
Warranty: 1 Month
Finding the Right Type of Laptop Charger
  • Find laptop model number, which is often on a sticker on the bottom of the laptop.
ADDITIONAL INFORMATION
Color: Blue, Purple, White
Size: 20, 24
Material: 100% Polyester